PROTEZY KOŃCZYN DOLNYCH I GÓRNYCH
Protezy kończyn górnych
Ortezy i aparaty
Sklep z Zaopatrzeniem Ortopedycznym
Proteza uda
Proteza podudzia
Wyluszczenie w stawie biodrowym
 
Elementem znacząco poprawiającyn zawieszenie protezy w przypadku amputacji na poziomie uda jest lej silikonowy. Istnieje możliwość zastosowania rozwiązania opiera się na  mechanicznym zamku albo na podciśnieniu. W pierwszym przypadku do lejka silikonowego przymocowany jest specjalny metalowy pin ktory daje bardzo funkcjonalne i niezawodne połączenie pomiędzy kikutem pacjenta a ptotezą. Podcisnienie uzyskuje się stosując zupełnie inny lej silikonowy ktorego integralną częścią są specjalne membrany uszczelniające ktore wypychają powietrze z leja protezowego i w ten sposob uzyskujemy podciśnienie stanowiące podstawę zawieszenia protezy.

Innym elementem który jest nieodzowny w przypadku wykonania protezy uda jest staw kolanowy. W firmie Orto-Beskid stosujemy zarówno proste i  sprawdzone rozwiązania (stawy z systemem bezpieczeństwa aktywowanego poprzez ciężar ciała użytkownika ptotezy, stawy wieloosiowe mechanicznestawy z blokadą zgięcia dla osob mało aktywnych) jak i bardzo zaawansowane technologicznie konstrukcje oparte na pneumatyce, hydraulice lub kontrolowane elektronicznie.

Z ogromnego wyboru stóp protezowych potorafimy dla każdego użytkownika wybrać produkt który będzie go satysfakcjonował. WIększość stóp posiada okres próbny
pozwalający użytkownikowi na testowanie jej w warukach w jakich normalnie funkcjonuje.  
    
 
 
 
 
     
   
O firmie Orto-Beskid
Nowości
Nasza Oferta
Informacje dla pacjentów
Ciekawe miejsca
Kontakt
Pracujemy z ludźmi jesteśmy ludźmi ...